Letní slavnosti staré hudby » CV » CV 2014 » CV Christian Zincke

CV Christian Zincke

Christian Zincke

Christian Zincke je žádaným sólistou a hráčem basso continua u předních evropských souborů jako Camerata Köln, La Stagione Frankfurt, Ricercar Consort, Bell’Arte Salzburg, Marais Consort, Capella Thuringia, Main-Barockorchester Frankfurt a další.

Christian Zincke

© Nelly Kufner

Hru na violu da gamba studoval u Jaapa ter Lindena, Rainera Zipperlinga a Philippa Pierlota. Je absolventem Královské konzervatoře v holandském Haagu. Pravidelně vystupuje na prestižních pódiích, jako jsou Concertgebouw Amsterdam, vídeňský Musikverein nebo Alte Oper Frankfurt, a na festivalech jako Wratislava Cantans, Semana de Música Religiosa de Cuenca a Festwochen der Alte Musik v Innsbrucku. Řada nahrávek dokládá jeho brilantní hru. Christian Zincke hraje na historickou violu da gamba vyrobenou v Sasku roku 1710 a na violon z jižního Německa, pocházející z konce 18. století.

V roce 1999 založil soubor Echo du Danube, pojmenovaný podle názvu sbírky gambových sonát Johanna Schencka z roku 1709. Z původního zaměření na komorní hudbu 17. století se vyvinul bohatý repertoár souboru, který dokládá šíři a životnost dědictví takzvané staré hudby.

Významnými mezníky pro působení Echo du Danube byly koncerty během turné pro Hesenský rozhlas na festivalu Resonanzen ve vídeňském Konzerthausu, na Feste Musicali  v Kolíně nad Rýnem, Carinthischer Sommer v Rakousku a Krakovském festivalu v Polsku, stejně jako koncertní turné v Libanonu, Maroku a Jižní Koreji.

Programy souboru Echo du Danube často původně vznikly jako novodobé premiéry děl, jimž předcházel rozsáhlý muzikologický výzkum. Ten podle vedoucího souboru Christiana Zinckeho patří k základním součástem a předpokladům provozování staré hudby.

Zpět na Pantaleon