Letní slavnosti staré hudby » CV » CV 2014 » CV Echo du Danube

CV Echo du Danube

Echo du Danube

„Název souboru mám rád, přestože někteří mají potíže s jeho výslovností. Výraz ,echo‘ je poetický, hudební a zvučný. Echo neboli ozvěna je sice běžný přírodní jev, zároveň však vyvolává dojem nepostižitelnosti, jako by dlela mezi dvěma světy. Dunaj, tedy Danube, jsem odjakživa miloval. Je pro mě synonymem domova. Rád zvu přátele ke společným projektům a hudebním plánům, k diskusím o hudbě a interpretačních přístupech a zejména ke společnému muzicírování. V posledních letech jsme vystupovali na festivalech v nejrůznějších zemích, často daleko od domova, a vynesli jsme na světlo řadu hudebních klenotů. Nezbývá než doufat, že tato spolupráce bude ještě dlouho pokračovat.“ Tolik umělecký vedoucí souboru Christian Zincke.

Echo du Danube

Od svého založení v roce 1999 slaví Echo du Danube úspěchy při koncertních vystoupeních a na prestižních festivalech v Rakousku a řadě zemí Evropy, ale také v Maroku, Libanonu a v Jižní Koreji. Dokonalý zvuk a strhující muzikalita provedení jsou doloženy na řadě CD a rozhlasových nahrávek pro společnosti Accent a Naxos, pro Bavorský rozhlas, Hesenský rozhlas a Německý rozhlas. Hudební souhra Elisabeth Seitz (psaltérium) a Martina Joppa (housle) zakládá specifický zvuk ansámblu. Do svých nejnovějších programů Echo du Danube zahrnuje také novou a improvizovanou hudbu, jako například ve vysoce ceněném provedení sepolcra Maria Maddalena Antonia Bertaliho na festivalu Trigonale v Rakousku.

CD s názvem The Wonders of the World: An English Masque (Accent) získalo v roce 2008 ocenění „CD týdne“ německého vysílání MDR Figaro; CD nahrávka sonát pro různá obsazení Gottfrieda Fingera, také pro Accent, se v roce 2011 stala „nahrávkou týdne“ v žebříčku Bavorského rozhlasu. Diskografie souboru zahrnuje dále Das Partiturbuch Jacoba Ludwiga (Naxos), Cantate per Passione Giovanni Ferrandiniho, Concerts choisis Georga Christopha Wagenseila, Divoti affetti alla Passione di Nostro Signore Alberta Ristoriho a Il Pastore di Bettelemme Girolama Kapspergera (vše Accent). Echo du Danube v současnosti připravuje nahrávku kantáty Amati Orrori Francesca Provenzaleho (CPO).

Zpět na Pantaleon