Letní slavnosti staré hudby » CV » CV 2014 » CV Isabelle Druet

CV Isabelle Druet

Isabelle Druet

Umělecká dráha Isabelle Druet má nezvyklý vývoj – k profesionálnímu zpěvu a vážné hudbě přišla přes tradiční a současnou hudbu. Studovala také herectví a je spoluzakladatelkou besançonské společnosti „La Carotte“ s níž uvedla řadu představení kombinujících prvky divadla, hudby a pantomimy. V roce 2007 absolvovala pařížskou konzervatoř (s vyznamenáním summa cum laude) a ve stejném roce obdržela také ocenění francouzské společnosti Adami a titul „Pěvecký talent roku“ v oblasti vážné hudby. V roce 2008 získala druhé místo v mezinárodní Soutěži královny Alžběty. Isabelle Druet je dále držitelkou titulu „Victoire“ jako nejvýraznější talent v oblasti operního zpěvu v národním klání o Ceny vážné hudby z roku 2010.

Isabelle Druet

© Némo Perier Stefanovitch

Debutovala v Pařížské opeře jako Straussova Salomé v roce 2011. K dalším jejím úspěchům ve světě opery patří role knížete Orlofského v Netopýrovi (Opéra du Rhin); titulní role v Rossiniho Italce v Alžíru (Opéra de Metz); role Moudrosti, Sidonie a Mélisse v Lullyho Armidě v Théâtre des Champs-Elysées pod vedením Williama Christie; Dido v Purcellově opeře Dido a Æneas; Arcabonne v Lullyho Amadisovi; a Třetí dáma v Mozartově Kouzelné flétně během evropského turné s René Jacobsem (Festival d’Aix en Provence, pařížský Salle Pleyel a sál Berlínské filharmonie). Vystupovala také v titulní roli Offenbachově Perikole, Conceptión v Ravelově Španělské hodince (Lyon a Paříž), Orfea v Gluckově Orfeovi a Euridice (Limoges a Besançon). Významné je také účinkování na festivalu v Côte Saint André, kde se představila jako Blažena v Berliozově Béatrice et Bénédict.

Isabelle Druet spolupracovala s řadou předních souborů, jako jsou Les Arts Florissants, le Poème Harmonique, Le Concert Spirituel, Pygmalion a Les Folies Françoises, i symfonických orchestrů (např. Národní orchestr velšského rozhlasu BBC, Orchestre Lyrique d’Avignon Provence, Orchestr Valonské královské opery, Orchestr Vlámské opery, Lucemburská filharmonie a Národní belgický orchestr).

Intenzivně se věnuje recitálovému repertoáru, s oblibou se však vydává také po nevyšlapaných cestách a vystupuje v projektech zaměřených na tradiční hudbu, v jezdeckých recitálech, a inscenacích jako je „Offenbachův ztracený valčík”, v pouličních operních představeních a celé řadě dalších nekonvenčních produkcí. Jedním z jejích hlavních cílů je zprostředkovat hudbu a hudební divadlo co nejširšímu okruhu posluchačů. Spolupracovala s Jeanem-François Zygelem na vzdělávacím projektu Hudební lekce v Théâtre du Châtelet v Paříži a na jeho rozhlasovém pořadu Cabaret classique vysílaném na stanici France Musique. V sezoně 2012-13 vystupovala v řadě zemí Evropy s klavíristkou Anne Le Bozec, jakou součást programu Soupající hvězdy.

Její diskografie zahrnuje mimo jiné sólové CD Jardin Nocturne s doprovodem Johanne Ralambondrainy, dále vystupuje na nahrávkách Le Poème Harmonique – Plaisir d’amour, Firenze 1616 (Alpha, 2007), Combattimenti (2011) a El Fenix de Paris (2012). DVD Cadmus et Hermione z roku 2008 (taktéž s Le Poème Harmonique, pro společnost Alpha) získalo několik prestižních ocenění. Se souborem La Rêveuse nahrála CD věnované Sébastienu de Brossard a nahrávka Bizetova Doktora Miracle s Avignonským získala cenu Choc časopisu Classica.

Zpět na Grácie a majestát