Letní slavnosti staré hudby » CV » CV 2015 » CV Luanda Siqueira

CV Luanda Siqueira

Luanda Siqueira


Luanda Siqueira pochází z Ria de Janeira. Na konzervatoři Federální univerzity v Riu de Janeiru studovala operní zpěv; po setkání s Monique Zanetti v Brazílii získala v roce 2000 stipendium francouzské vlády a pokračovala ve studiích na pařížské konzervatoři, jež zakončila s vyznamenáním. Je držitelkou první ceny v mezinárodní Pěvecké soutěži na zámku Chimay v Belgii. Luanda Siqueira je členkou Operního studia při Opéra National du Rhin ve Štrasburku, kde se představila jako Blummenmädchen, Barbarina, Papagena, Damigella a Polymnia pod hudebním vedením G. Neuholda, D. Berneta, E. Haïm a R. Alessandriniho.

Luanda Siqueira

Jako sólistka vystupovala s řadou prestižních souborů včetně provedení Lullyho Cadmus et Hermione v Rouenu s Le Poème Harmonique pod taktovkou V. Dumestra a B. Lazara, v němž se zhostila role Juno. Její další sólová angažmá zahrnují účinkování v inscenaci Gershwinovy opery Porgy a Bess v lyonské opeře a na Edinburském festivalu v provedení Compagnie Montalvo-Hervieu a hudebním nastudování W. Eddinse. V remešské opeře účinkovala v představení souboru Justiniana Company pod taktovkou Charlotte Nessi a Sylvie Leroy, a to v roli Frasquity v Bizetově Carmen. Ztvárnila roli Ayre v Litereho Los Elementos se souborem Le Tendre Amour na turné v Rakousku, Bulharsku, Litvě, Chorvatsku, Lucembursku, Itálii, Slovinsku a Estonsku. Ve spolupráci souborem Il Ballo a jeho uměleckým vedoucím Leonardem Loredem vystupovala v Cavalieriho Rappresentatione di Anima e di Corpo a představila se na Festivalu duchovního umění v Evronu, festivalu Sinfonia v Périgordu a festivalu v Château d’Eu.

Z angažmá u Le Poème Harmonique z poslední doby jmenujme roli Teoseny v Pagliardiho Caligule, již ztvárnila pod vedením A. Rübnera, a roli La femme v projektu Brice Pauseta a Damiena Caille-Perreta s názvem L’Opéra de la Lune. Luanda se také představila jako Argene v Myslivečkově L’Olimpiade pod taktovkou Andrey Marcona v Queen Elizabeth Hall v Londýně a dále v Dijonu a Aténách. Podílela se také na nastudování Rameauovy L’Opéra pour la paix s Les Paladins a Jerômem Correasem. V letošní sezoně Luanda Siqueira vystoupí jako Wakasa v opeře Contes de la Lune vague après la pluie Xaviera Dayera v režii Jeana-Philippa Wurtze v Rouenu, Paříži a Ženevě.


Zpět na La Luna