Letní slavnosti staré hudby » CV » CV 2015 » CV Maïlys de Villoutreys

CV Maïlys de Villoutreys

Maïlys de Villoutreys


Maïlys de Villoutreys hrála od malička na housle, v devíti letech se pak stala členkou sboru Maîtrise de Bretagne pod vedením Jean-Michela Noëla, s nímž se účastnila řady koncertních vystoupení, nahrávek a turné. Během univerzitních studií italštiny byla přijata do třídy Martine Surais na konzervatoři v Rennes. Později ve studiu zpěvu pokračovala u Isabelle Guillaud a Alaina Bueta na pařížské konzervatoři. Studia dokončila roku 2011 s vyznamenáním.

Mailys de Villoutreys

Kouzlo operního světa objevila již v útlém věku, kdy vystupovala v dětských rolích v dílech B. Brittena a C. Debussyho v opeře v Rennes. Záhy se pak objevila v roli slečny Ellen (Lakmé) v rouenské opeře, jako Aspasia v Rossiniho La Pietra del Paragone v Parmě a v řadě Mozartových operních rolí v Paříži. V Královské opeře ve Versailles se představila jako Amor v Gluckově opeře Orfeus a Eurydika (pod taktovkou G. Grazioliho) a jako Clarine v Rameauově Platée v hudebním nastudování Jeana-Clauda Malgoira. Maïlys de Villoutreys se také věnuje komorní hudbě a pravidelně vystupuje v písňových recitálech s pianistou Ivanem Couëffém nebo s harfistkou Delphine Benhamou, s níž společně založila duo Asturiana Duet.

Mailys de Villoutreys

Láska k barokní hudbě ji přivedla ke spolupráci se soubory jako Folies Françoises, Amarillis, Pygmalion, Ricercar Consort, Musiciens du Paradis, Ensemble Desmarest a Symphonie du Marais. V roce 2012 byla přizvána k natáčení Cherubiniho kantáty Clytemnestre s orchestrem Kölner Akademie (pod vedením Michaela Willense) pro společnost CPO. V nedávné době Maïlys de Villoutreys nastudovala roli Clarice v opeře Antoina Dauvergneho (18. století) a Gérarda Pessona (21. století) se souborem Amarillis na turné od Besançonu přes Angers, Peking, Hongkong a Sablé-sur-Sarthe až po Paříž a Mety. Čekají ji také recitály s Amarillis v opeře v Lille a spolupráce se soubory Pygmalion, Folies Françoises a Desmarest.

Zpět na La Muse