Festivalové momentky

Benoit_foto-z-videa
Benoit Dratwicki o opeře L´Europe galante

Všechno se točí kolem exotiky

Co si myslí Benoit Dratwicki, muzikolog a umělecký ředitel Centra pro barokní hudbu ve Versailles, o slavnostním závěrečném koncertu Letních slavností staré hudby 2018? Proč byl ve své době skladatel André Campra tak oblíbený a jaké významné prvenství náleží opeře L´Europe galante? Více se dozvíte v exkluzivním video rozhovoru.

2018_2_Kiya-Tabassian_Michael-Slobodia_ikona
Kamil Remeš, Josefína Matyášová: SETAR

Orientální hudební tradice na Letních slavnostech staré hudby

„… jako když svině píská a osel bubnuje...“ Těmito nesmlouvavými slovy popsal Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, český renesanční aristokrat a skladatel v jedné osobě, pestré směsice zvuků, tónů a rytmů, které na přelomu 16. a 17. století slýchal během své dlouhé cesty do Středomoří, Palestiny a Egypta. Na této pouti čelil mnoha nebezpečným situacím – dokonce jen o vlásek unikl jisté smrti! Jedním z příjemných konfliktů, jimiž prošel, bylo setkání s orientální hudební tradicí. A díky tématu letošního festivalu Letní slavnosti staré hudby, jimž je „MEDITERRANEO“, budou mít tuto možnost i pražští posluchači.

2018_Chantal_foto-z-videa
Rozhovor s Chantal Santon-Jeffery o letošním závěrečném koncertu

Seznamte se s Venuší letošního festivalu

Chantal Santon-Jeffery představuje role, které pražskému publiku zazpívá 8. srpna při koncertním provedení opery Evropa galantní. Co má tato přední francouzská sopranistka společného s autorem opery a proč bude na jevišti potřebovat kapesníček? Více se dozvíte v exkluzivním rozhovoru.

2018_Barbora-Kabatkova_pozvanka-na-festival
Pozvánka na festival

Dokážete si představit letní Prahu bez Letních slavností staré hudby?

Videopozvánka od umělecké vedoucí Tiburtina Ensemble, který vystoupí na festivalu 19. 7. 2018.