Andrea Friggi cembalo

Umělec

Andrea Friggi se narodil v Miláně v roce 1979, kde v roce 2003 získal svůj první doktorát v oboru klasické filologie (řecká paleografie). Doktorský titul obdržel také na Univerzitě v Turíně, kde se zaměřil zejména na byzantskou filologii. Badatelské a publikační činnosti v těchto oborech se nadále věnuje.

 

Hru na varhany a cembalo a interpretaci basso continua studoval nejprve u Edoarda Bellottiho a Stefana Demicheliho a zúčastnil se mistrovských kurzů René Clemencice a Luigi F. Tagliaviniho. V roce 2007 přesídlil do Nizozemí, kde dále studoval u Menna van Delfta na konzervatoři v Amsterdamu a později také u Boba van Asperena, Richarda Egarra a Thérèse de Goede.

 

Jako sólista, dirigent a hráč basso continua vystupoval v řadě prestižních koncertních síní a spolupracoval se soubory jako Dolce & Tempesta, Stile Galante, Sweelinck Baroque Orchestra a I Piccoli Olandesi. Nahrával pro společnosti Bongiovanni, Fuga Libera, Pan Classics a Glossa. V roce 2010 založil společně s flétnistkou Annou Stegmann Ensemble Odyssee a o rok později získal prestižní Huygens stipendium udílené nizozemskou vládou.

 

Od roku 2010 vyučuje Andrea Friggi hudební filologii na konzervatoři v Amsterdamu.