Ensemble Odyssee

Umělec

Od svého založení v roce 2010 usiluje Ensemble Odyssee o nalézání nových cest k interpretaci staré hudby. Znovuobjevování historického repertoáru a hluboký zájem o poučenou interpretaci se tak snoubí se zálibou v improvizaci a hudebním experimentátorství. Od roku 2013 jsou členy jádra souboru Anna Stegmann (zobcová flétna), Eva Saladin (housle), Georg Fritz (zobcová flétna a hoboj) a Andrea Friggi (cembalo), Ensemble Odyssee však vystupuje v různých formacích v závislosti na uváděném repertoáru. V roce 2011 získal soubor třetí cenu v prestižní mezinárodní soutěži Van Wassenaer Concours.

 

Ensemble Odyssee pravidelně vystupuje v renomovaných koncertních sálech a řadách v Nizozemí, Německu, Belgii, Itálii a Rakousku, včetně festivalů, jako jsou Summerwinds Münsterland, Grachtenfestival Amsterdam, Kunsthalle Lingen festival, Noorderkerk Amsterdam, Minimekerk Brussels a koncerty v amsterdamském hudebním centru Muziekgebouw aan ‘tIJ Amsterdam.

 

V roce 2011 nahrál Ensemble Odyssee svoje první CD s hudbou méně známých neapolských skladatelů Pietra Marchitelliho a Antonia Fariny. V roce 2016 vyšlo u Glossy čtvrté CD souboru ve spolupráci s kontratenoristou Filippem Minecciou a ve stejném roce nahrál Ensemble Odyssee pro firmu Pan Classics své první komorní CD s koncerty pro šest fléten a dvě zobcové flétny anglického skladatele Williama Babella.