Jaromír Nosek bas

Umělec

Jaromír Nosek vystudoval sbormistrovství na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a zpěv na Pražské konzervatoři a na Hudební fakultě AMU v Praze. Absolvoval stipendijní stáže na Dartington International Summer School ve Velké Británii, na Accademia Chigiana v italské Sieně a na Conservatorio Santa Cecilia v Římě.

 

Spolupracuje s renomovanými českými orchestry a vokálními ansámbly, jako jsou Collegium 1704, Cappella Mariana, Musica Florea, Ensemble Damian, Symfonický orchestr Českého rozhlasu SOČR, Orchestr Berg nebo Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, i s celou řadou souborů zahraničních – např. La Venexiana, Gli Angeli Genève, Concerto Palatino, Doulce Mémoire, Vox Luminis, Lautten Compagney, či Wrocławska Orkiestra Barokowa.

 

Jeho bohaté sólistické zkušenosti zahrnují spolupráci s dirigenty jako Václav Luks, José Cura, Hans-Christoph Rademann, Rudolf Lutz, nebo Christophe Rousset.

 

Jaromír Nosek účinkoval na mnoha mezinárodních hudebních festivalech (Pražské Jaro, Salzburger Festspiele, Festival d’Ambronay, Settimana Musicale Senese, Festival Oude Muziek Utrecht, Festival Bach Montréal, Festival del Centro Histórico de la Ciudad de México aj.).

 

Opernímu publiku se představil doma i v zahraničí, například v titulní roli serenaty La Senna Festeggiante od Antonia Vivaldiho, jako Caronte i Plutone v Orfeovi Claudia Monteverdiho, Ortensio v opeře Antonia Caldary L’Amor non ha legge, Polidarte v opeře Il Giustino od Georga Friedricha Händela, nebo jako mozartovský interpret v rolích Komtura v Donu Giovannim či Sarastra v Kouzelné flétně.

 

Podílel se na natáčení více než třiceti CD, z nichž mnohá získala nominace a prestižní mezinárodní ocenění jako Choc du Monde de la Musique nebo ICMA (International classical music awards).

Jaromír Nosek - Collegium 1704 - J. S. Bach - Gratias agimus tibi

Koncerty