Jean Rondeau cembalo

Umělec

Jean Rondeau studoval hru na cembalo u Blandine Verlet a poté získal školení ve hře na varhany, v interpretaci basso continua, jazzu a improvizaci, skladbě a dirigování. S vyznamenáním dokončil studia na Conservatoire National Supérieur de Musique v Paříži a na Guildhall School of Music and Drama v Londýně, kde navíc získal zvláštní ocenění poroty za sólovou hru na cembalo a interpretaci basso continua.

 

V roce 2012 se Jean Rondeau v 21 letech stal jedním z nejmladších vítězů mezinárodní Cembalové soutěže v Bruggách (při MAfestivalu v Bruggách) a získal též cenu fondu EUBO „Development Trust Prize“, což je ocenění pro nejnadějnější mladé interprety barokní hudby v Evropské unii. Ve stejném roce získal druhou cenu v soutěži Pražského jara, spolu se zvláštní cenou za interpretaci předepsané soudobé skladby. V roce 2013 získal „Cenu veřejnoprávních frankofonních rozhlasových stanic“ a v lednu 2015 byl oceněn jako “Révélation soliste instrumental” (Nový objev mezi instrumentálními sólisty) při každoročním slavnostním předávání cen Victoires de la Musique Classique (Triumfy klasiky).

 

Jean Rondeau je vyhledávaným sólistou, komorním hráčem a interpretem basso continua a vystupoval v řadě evropských zemí v Severní a Jižní Americe a v Asii. V sezoně 2017 jej čekají vystoupení s prestižními soubory, jako jsou Les Violons du Roy, Kammerorchester Basel, Les Folies Françoises, Stuttgarter Kammerorchester a Národní orchestr Lille. Často účinkuje také s barokním kvartetem Nevermind. Jako pianista založil soubor s názvem Note Forget, který provádí jeho jazzové kompozice a improvizace.

 

Nahrává exkluzivně pro společnost Erato, která v roce 2015 vydala jeho první album s názvem „Imagine“ s hudbou pro sólové cembalo od J. S. Bacha. V roce 2016 nahrál CD “Vertigo” s hudbou J.-Ph. Rameaua a J.-N.-P. Royera a v březnu tohoto roku vyšla nejnovější deska Jeana Rondeaua s hudbou J. S. Bacha a jeho synů.