Krzysztof Firlus viola da gamba

Umělec

Krzysztof Firlus kombinuje uměleckou dráhu gambisty a kontrabasisty, a to jako sólista i člen souborů komorní hudby a orchestrů. Studoval u Vittoria Ghielmiho na Mozarteu v Salcburku a u Marka Caudleho na Hudební akademii v Katovicích.

 

Jeho hudební dráha je spjata s Polským národním rozhlasovým symfonickým orchestrem v Katovicích, se souborem {oh!} Orkiestra Historyczna a s Ensemble Extempore. Spolupracoval také se Slezským kvartetem, souborem Le Poème Harmonique, s BachAkademie Stuttgart, Markem Toporowskim, Martynou Pastuszkou a dalšími.

 

Mezi jeho nahrávky patří například CD „Gamba Sonatas“, které nahrál s manželkou Annou Firlus, „C. F. Abel – Sonatas from the Maltzan Collection“, „Music of the Warsaw Castle – Music of French Masters” ({oh!} Orkiestra Historyczna), „Telemann – Solos and Trios“ (Ensemble Extempore), „Tansman – from Trio to Octet“ (Slezské kvarteto), „Music in Dresden in the Times of Augustus II the Strong“ a Lithuanian Birbyne: Seventeenth Century Music of Poland and Lithuania (M. Toporowski).

 

V současnosti vyučuje hru na violu da gamba na Hudební akademii v Katovicích a na kontrabas na Hudební akademii v Krakově.

Koncerty