Rüdiger Lotter barokní housle, umělecký vedoucí

Umělec

Houslista Rüdiger Lotter je jedním z předních interpretů staré hudby. Newyorský deník The Herald Tribune jej vyzdvihuje jako „dokonale vytříbeného propagátora dobové interpretace“ a jeho sólové CD nahrávky se taktéž setkaly s nadšeným ohlasem. Westdeutscher Rundfunk ocenil jeho nahrávku Bachových sonát pro sólové housle jako nejoriginálnější současnou nahrávku; recenzent časopisu The Early Music Review považuje Lotterovu interpretaci za nejlepší nahrávku všech dob: „Musel jsem psaní recenze odložit v naději, že se mi vybaví slova, jimiž by bylo možné vystihnout výjimečnost Lotterova přístupu.“

 

ako sólista, zakládající člen komorního souboru Lyriarte či jako člen Einsteinova klavírního tria je Rüdiger Lotter pravidelným hostem na předních festivalech v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Je laureátem prestižní soutěže Premio Bonporti Competition v italském Roveretu a mezinárodní soutěže Heinricha Schmelzera v rakouském Stift Melku.

 

Od roku 2010 diriguje Rüdiger Lotter Symfonický orchestr Západoněmeckého rozhlasu v pravidelném pořadu „Klassik Heute“, od roku 2011 umělecky zaštiťuje projekty festivalového orchestru na Zámku Ludwigsburg a od roku 2009 je uměleckým vedoucím Hofkapelle München. Jako umělecký ředitel mnichovské Společnosti Johanna Adolpha Hasseho se intenzivně věnuje propagaci Hasseho hudby.