sólisté Hofkapelle München

Umělec

Soubor Hofkapelle München je považován za předního interpreta staré hudby v Jižním Německu. Od znovuzaložení v roce 2009, kdy se uměleckým vedením stal houslista a dirigent Rüdiger Lotter, si Hofkapelle München vydobyla mezinárodní renomé. Interpretační umění souboru je vyzdvihováno především pro „dokonalé soustředění a zjevné potěšení ze společné hry“ (Süddeutsche Zeitung, 2013).

 

K sólistům a dirigentům, kteří u souboru Hofkapelle München v nedávné době hostovali, patří Reinhard Goebel, Alessandro de Marchi, Dorothee Oberlinger, Hille Perl, Christiane Karg a Lawrence Zazzo. Orchestr dále pravidelně spolupracuje s vokálními tělesy jako Tölzer Knabenchor nebo Sbor Bavorského rozhlasu.

 

V roce 2012 orchestr získal Cenu německých hudebních kritiků za CD nahrávku “Hasse Reloaded”, jež vznikla ve spolupráci s kontratenoristou Valerem Sabadusem. Následující nahrávka Bachových „Šesti Braniborských koncertů“ (2013) byla kritikou také vysoce ceněná a v roce 2014 vyšlo CD s názvem „Le Belle Immagini“. Nahrávka, na níž se podílel Valer Sabadus a dirigent Alessandro de Marchi, získala v roce 2015 ocenění „Echo Klassik“. V tomtéž roce vznikla nahrávka „Angel, Devil, Priest”, na níž se v sólových partech houslových koncertů Pietra Locatelliho, J.-M. Leclaira a Antonia Vivaldiho střídají francouzsko-arménská houslistka Chouchane Siranossian a Rüdiger Lotter.