2019_1_Cappella-Mariana_Petr-Tomaides_6-1
Rozhovor

Rozhovor s Vojtěchem Semerádem

Kompletní rozhovor najdete na webu Opera+

 

Jak dlouho vám příprava koncertu zabrala?

Samotná příprava dramaturgie, notového materiálu a uměleckého vedení je dlouhá, ale samotné nastudování musí být velice efektivní a je provedeno bezprostředně před koncertem. Samozřejmě podpora mých kolegů, kteří jsou vynikající zpěváci, toto rychlejší nastudování logicky umožňuje. I přesto, že repertoár není jednoduchý, na zkouškách vždy vládne přátelská nálada, což dosvědčuje i mnoho veselých historek, které by vydaly na samostatnou knihu.

 

Jaké skladby při zahájení 20. ročníku festivalu Letní slavnosti staré hudby zazní?

Program koncertu Jubilate Deo tak vybuduje pomyslný most právě mezi Benátkami a německými zeměmi, kde vícesborové kompozice dodávaly lesk a prestiž zdejším chrámům a knížecím či královským dvorům.

 

V jakém obsazení vystoupí Cappella Mariana a soubor Instrumenta Musica, se kterým spolupracujete poprvé?

Cappella Mariana vystoupí ve dvanáctičlenném obsazení spolu s theorbou a trojřadou harfou (arpa doppia), Instrumenta Musica čítá 2 cinky, 3 trombony (sackbuty), 2 dulciany, 1 violu da braccio a samozřejmě nesmí chybět varhany. Toto složení nám umožní vytvořit v kostele sv. Šimona a Judy vskutku nádherný zvuk, navíc při některých skladbách využijeme nejen pódium, ale také kostelní empory. Posluchači se tedy mohou těšit také na bohatší zvukový zážitek.