Reinoud Van Mechelen tenor

Umělec

Od ukončení studií na Královské konzervatoři v Bruselu (ve třídě Diny Grossberger) v roce 2012, si Reinoud Van Mechelen vydobyl pevné postavení na mezinárodní scéně.

 

V roce 2011 se s úspěchem zúčastnil výběrové akademie pro mladé pěvce Jardin des Voix pod vedením Williama Christie a Paula Agnewa. Následovala řada sólistických angažmá se souborem Les Arts florissants, s nímž se představil na festivalu v Aix-en-Provence, na Edinburském festivalu, na Zámku ve Versailles, ve Velkém divadle v Moskvě, v Royal Albert Hall a Barbican Centre v Londýně, v Palais des Beaux-Arts v Bruselu, v sále Pařížské filharmonie, v Komické opeře v Paříži a v Brooklyn Academy of Music v New Yorku.

 

Vedle spolupráce s Les Arts florissants byl Reinoud Van Mechelen přizván také k účinkování s dalšími předními soubory, jako jsou Collegium Vocale, Le Concert Spirituel, La Petite Bande, Les Talens Lyriques, Pygmalion, Le Poème Harmonique, Il Gardellino, Insula Orchestra, L’Arpeggiata, Ludus Modalis, B’Rock, Ricercar Consort, Capriccio Stravagante, Scherzi Musicali a European Union Baroque Orchestra.

 

V roce 2014 se Reinoud Van Mechelen zhostil partu Evangelisty v Janových pašijích J. S. Bacha v provedení Královské filharmonie Liverpool. V následující sezoně se poprvé představil jako titulní hrdina v Rameauově opeře Dardanus v Národní opeře v Bordeaux. V této sezoně debutuje v Curyšské opeře jako Jason v Charpentierově opeře Médée pod taktovkou Williama Christie. K plánovaným koncertním vystoupením patří role Belmonta v Mozartově Únosu ze serailu s Orchestre de Chambre de Paris a role Géralda v Delibesově Lakmé s Orchestrem Bavorského rozhlasu.

Reinoud Van Mechelen
L.-N. Clérambault - Venez monstres affreux